Závod v Praze se blíží 10. 05. 2017 18:25

V sobotu 13.května se uskuteční v Praze Petrovicích již třetí závod MČR RC rally elektro 1:10. První 2 závody měly nabitou startovní listinu a vypadá to, že ani třetí závod nebude výjimkou. Ze špičky MČR jsou již přihlášeni téměř všichni. Bude jistě zajímavé sledovat jak si povedou hlavní adepti na letošní titul ve 4WD. Vítěz posledního závodu Vítek Kutal je asi favoritem největším i když si nemůže dovolit žádný výpadek, protože první závod vynechal a budou se mu tedy započítavat všechny další výsledky. Vítěz prvního závodu Jan Šrámek si snad vybral smůlu v druhém závodě a také již musí zajet jen samé bedny, pokud chce pomýšlet na titul. Tím třetí v řadě, ale průběžně prvním je loňský mistr Marek Střihavka, který sice žádný závod letos nevyhrál, ale druhé a třetí místo jej katapultovalo do čela průběžného pořadí se slušným náskokem na překvapení letošní sezóny - Tomáše Procházku.

I souboje v jednotlivých kategoriích jsou zatím velice vyrovnané. Dívky zatím vedou spolu Martina Pekařová a Pavlína Hostinská, ale to jen proto, že Marie Jandoušová si ve Světlé vybrala svoji letošní smůlu, když musela přepustit průběžné vedení v závodě svým sokyním. Kategorie 1 má také dva průběžné lídry, kterými jsou Lukáš Desenský a Jakub Pospíšil. Jakub Mudřík na třetí místě se však závod od závodu zlepšuje a jistě bude těm dvěma šlapat brzy na paty.

Kategorii 2 vede Martin Čejchan, ale favorita lze asi spíše hledat ve Vitku Kutalovi. I v kategoriích se totiž nejhorší výsledek škrtá a tak mají Martin i Vítek zatím po jednom vítězství. Kategorii 3 vede Marek Střihavka před Davidem Čechem a Tomášem Procházkou, ale i čtvrtý Jan Šrámek má jedno vítězství. Kategorii 4 vede Richard Nitsche o jeden nicotný bod před Petrem Pavlátem. Ovšem i další "dědci" Martin Mudřík, Josef Pekař a František Doležal jsou velmi rychlí a musí se se všemi počítat na stupně nejvyšší.

V týmech zatím kraluje RC Club Čistá (Střihavka, Doležal, Procházka), který se zdá být letos velkým favoritem. Druhý MZ-Racing Team (Trnka, Čejchan, Šrámek) zatím provází technické problémy, což jim neumožňuje zapojit se aktivně do boje o vedení v soutěži týmů. I v soutěži šampionátů je zatím nejlepší "Frantinův" CRC Mladá Boleslav (Střihavka, Doležal, Procházka), kterému se pokouší sekundovat nově vzniklý Safari Cup Dvůr Králové (Čech, Musal, Nitsche), kterým se snaží šlapat na paty loňští vítězové Intercup Zlín (Trnka, Mudřík, Zámečník). Konkurence je letos v šampionátu velice vyrovnaná a bojuje se o každou desetinku sekundy. Stačí obout jen trochu horší pneumatiky, nebo mít na RZ drobný problém a ztráta na své soupeře se už těžko dohání. Počasí se snad už má umoudřit a zima svůj letošní boj snad definitivně prohraje a tak se můžeme těšit na příjemné jarní počasí, sluníčko a usměvavého pana ředitele Pavla Martana,

který bude rozsáhlou a zajímavou trať s mixem povrchů (asfalt, umělá tráva, antuka, dlaždice) připravovat už od čtvrtka, aby bylo pro vás všechny v sobotu ráno vše perfektně připravené. I naši partneři opět věnovali své ceny, aby vás potěšili - pivovar Svijany tradiční Svijanský Máz a internetový obchod MZ-racing poukaz na odběr zboží v hodnotě 700,-Kč, který můžete vyhrát právě Vy. A tak neváhejte a přijeďte s námi strávit příjemnou sobotu 13. května.

foto Josef Vacek, Jan Kňákal, Kristýna Maňásková