V Praze byl nejrychlejší Střihavka s Citroenem DS3 WRC 15. 05. 2017 21:39

Třetím závodem pokračoval druhou květnovou sobotu seriál Mistrovství České republiky RC rally 1:10 elektro. Na startu se sešlo 45 závodníků ze všech koutů republiky. Náročnou rozmanitou trať připravil domácí Pavel Martan. Jednotlivé rychlostní zkoušky byly směsí povrchů asfalt, umělá tráva, antuka a betonové dlaždice.

RZ1 byla převážně na umělé trávě s krátkými asfaltovými úseky. Marek Střihavka využil znalostí zdejší tratě a obul pneu pini, které na umělé trávě měly nejlepší grip a druhému Janu Šrámkovi (Škoda Fabia R5) ujel o 5,5 sekundy. Třetí Aleš Čejchan (Škoda Fabia R5) ztrácel další 2 sekundy.  RZ nedokončil Josef Jandouš ml. kvůli problému s řízením svého Fordu Focus WRC.
RZ2 je celá asfaltová a závodníci jedou převážně Rallyblocky nebo Dashe. Vítězí opět Marek Střihavka, avšak druhý Vít Kutal (vítěz předchozího závodu – VW Polo R WRC) za ním zaostal o půlsekundu a dostal se tak na průběžné druhé místo. Třetí v RZ Jan Šrámek spadnul i na třetí místo průběžně. RZ nedokončil Lukáš Bohm (Mitsubishi Lancer). Po RZ2 bylo přeskupení podle aktuálního pořadí v závodě.
RZ3 zavedla závodníky poprvé na antukový ovál, kde se jezdí dveřma napřed a všichni si jízdu užívají. Vítězí do té doby nevýrazný Jan Brich (Mitsubishi Lancer EVO X), který nadělil průběžnému lídrovi 2,5 sekundy. Markovi však druhé místo v RZ stačí k navýšení náskoku. Třetí v RZ David Čech (Citroen DS3 WRC) se probojoval na průběžné druhé místo, když na lídra ztrácí více než 12 sekund. Na třetí místo se vrací Aleš Čejchan. RZ nedokončil Petr Pavlát (baterie VW Polo R WRC) a Kristýna Zítová (Subaru Impreza). Kategorii dívek vede Marie Jandoušová (Ford Focus WRC) před Martinou Pekařovou (Peugeot 208 T16) a Pavlínou Hostinskou (Mercedes 190E rally).

V RZ4 je nejrychlejší Marek Střihavka i když jen o pouhé 2 setiny sekundy před Honzou Šrámkem, který se tak dostává na průběžné druhé místo. Třetí v RZ Jan Brich se propracoval už na průběžné třetí místo, když na druhého Honzu ztrácí jen 3,5 sekundy. Kategorii 1 (do 11 let) vede domácí Jakub Kessl (Subaru Impreza) před vyškovským Jakubem Pospíšilem (Škoda Fabia R5) a zlínským Jakubem Mudříkem (Ford Fiesta WRC).
I RZ5 má stejného vítěze, kterým je Marek Střihavka. Jeho náskok na druhého Honzu Šrámka narostl už na 20 sekund. Druhý v RZ Vít Kutal je průběžně čtvrtý, když na průběžně třetího Honzu Bricha ztrácí jen 18 setin sekundy. Aleš Čejchan RZ nedokončil (baterie).
Poukaz od firmy MZ-racing na bezplatný odběr zboží v hodnotě 700,-Kč vyhrál Tomáš Procházka.
V RZ6 zazářil mladý Martin Čejchan (Škoda Fabia R5) když porazil průběžného lídra o 11 setin sekundy. Třetí v RZ Jan Šrámek drží stále průběžně druhou pozici. Jan Brich příliš agresivní jízdou opustil trať v nevhodném místě a propadl se tak v průběžném pořadí ze třetího na páté místo. Zpět na bednu se posunul Vít Kutal.

V RZ7 si to ovšem Honza Brich vynahradil a vítězí o rovnou sekundu před Markem Střihavkou a bere si tak zpět průběžné třetí místo. Třetí Jan Šrámek kontroluje průběžné druhé místo. Smůlu si vybral vítěz předchozí RZ Martin Čejchan, když RZ7 nedokončil (porucha řízení) stejně jako Josef Vacek (Citroen DS3 WRC), Kristýna Zítová a Aleš Čejchan. Před poslední Powerstage se zdá být o pořadí na prvních dvou místech rozhodnuto. O to větší boj se odehraje o třetí místo, kde dělí Honzu Bricha, Davida Čecha a Vítka Kutala něco málo přes 2 sekundy.
RZ8 (Powerstage). Marek Střihavka vítězí a připisuje si letos poprvé plný počet bodů. Druhý v RZ Vít Kutal se posouvá před Davida Čecha na čtvrté místo, když od třetího Honzy Bricha (v RZ třetí) jej dělí jen 1,5 sekundy. Jan Šrámek si čtvrtým místem v powerstage zajistil druhé místo celkově. RZ nedokončil Filip Strahal (Mitsubishi Lancer EVO X R4), Jiří Valík (Subaru Impreza 2007) a Lukáš Káňa (Subaru Impreza 98).

V kategorii 1 zvítězil Jakub Pospíšil, když až v poslední RZ udolal domácího Jakuba Kessla. Třetí místo vybojoval Jakub Mudřík, který by s prvními dvěma určitě držel krok, kdyby trochu zkrotil svůj temperament a netrefil 2x cílovou fotobuňku. Kategorii 2 ovládl Vít Kutal, druhý byl Tomáš Mudřík a třetí František Čejchan. Pořadí kategorie 3 kopíruje absolutní pořadí. V kategorii 4 zvítězil Richard Nitsche před Martinem Mudříkem a Františkem Doležalem. Kategorii dívek kralovala smolařka minulého závodu Marie Jandoušová před Martinou Pekařovou a Pavlínou Hostinskou.

Soutěž týmů byla tentokrát velice vyrovnaná, když první 2 měly shodný počet bodů. Z vítězství se radoval RC Club Čistá (Střihavka, Doležal, Procházka). Druhý skončil MZ-Racing team (Trnka, Čejchan, Šrámek) a třetí Team Lančia Martini (Čech, Mudřík, Vacek)

V soutěži šampionátů (6 šampionátů) se probudil loňský vítěz Intercup Zlín (Trnka, Mudřík, Zámečník, Kutal, Mudřík) a zvítězil před CRC Mladá Boleslav (Střihavka, Doležal, Procházka, Mlejnek, Musalová). Třetí místo obsadil Safari Cup Dvůr Králové (Čech, Musal, Korhelová, Nitsche).

Předposlední, čtvrtý závod 4WD MČR RC rally se koná 15.července na plochodrážním stadionu v Březolupech.