Ve Světlé nad Sázavou dominoval zlínský Vít Kutal. 18. 04. 2017 23:10

Druhým závodem pokračoval o velikonoční sobotě seriál Mistrovství České republiky RC rally 1:10 elektro. Na startu se sešlo 70 závodníků ze všech koutů republiky. Pořadatelé pod vedením Václava Balouna připravili tradiční náročnou trať, kde se střídal asfalt se zámkovou dlažbou a kluzkými dlaždicemi.

Hned v RZ1, která měřila rovný 1 kilometr ukázal mladý Vítek Kutal, že je dnes velkým favoritem, když RZ vyhrál o 2 sekundy před Honzou Šrámkem. O dalších 1.3 sekundy zpět byl třetí Marek Střihavka. Závodníci zkoušeli, zda budou lépe sedět pneu Rallyblock nebo Dash, jen zřídka jel někdo něco jiného. Martin Čejchan dostal penalizaci za trefení cílové fotobuňky a své auto nenastartoval Petr Toušek.
RZ2 se jela v protisměru RZ1 a vyhrál jí Jan Šrámek, který se tak posunul do čela průběžné klasifikace. O necelé 2 sekundy za ním dojel Marek Střihavka a další necelé 2 sekundy zpět byl Vít Kutal, který tak klesl na druhé místo. Loňský vítěz ze Světlé Jan Brich nestihl kvůli opravě start do RZ a dostal přidělen dvojnásobek času vítěze RZ stejně jako Jan Šmarda, kterému vypadl servosever.
Po RZ2 bylo přeskupení a do dalších rychlostních zkoušek startovali závodníci podle pořadí po RZ2.
RZ3 měřila jen 671 metrů a vyhrál jí Tomáš Procházka o 1,5 sekundy před Vítkem Kutalem, který se ovšem díky druhému místu v RZ posunul zpět do čela závodu. Průběžně vedoucí Jan Šrámek měl totiž technické problémy (prasklá osa náhonu přední nápravy) a RZ3 nedokončil. Třetí v RZ byl Marek Střihavka, který se tak posunul na průběžné druhé místo. Za ním byl třetí Victor Trnka. Kategorii 1 (do 11 let) vede Jakub Mudřík před Lukášem Desenským. Kategorii dívek vede Marie Jandoušová před Pavlínou Hostinskou a Martinou Pekařovou.

V RZ4 vítězí Vít Kutal a upevňuji si tak své první místo, když průběžně druhý Marek Střihavka na něj ztrácí už 4 sekundy. Na průběžné třetí místo se posunul Tomáš Procházka, když Victor Trnka bloudil a ještě ulomil přední kolo. Problémy s řízením má i David Čech (druhý muž průběžného pořadí MČR).
I RZ5 má vítěze v osobě Vítka Kutala, který druhému Marku Střihavkovi nadělil 2 sekundy. Třetí v RZ Jan Šrámek se po opravě postupně dostává do tempa.
RZ6 nedokončila pro poruchu serva průběžně vedoucí žena Marie Jandoušová a tak se na první místo posunula Pavlína Hostinská před Martinu Pekařovou. První tři závodníci absolutního pořadí dojeli ve stejném pořadí i RZ6 a tek se na vedoucím místech nic nezměnilo.
Poukaz od firmy MZ-racing na bezplatný odběr zboží v hodnotě 700,-Kč vyhrál Ondřej Daniel.

RZ7 (962 metrů) opanoval Vít Kutal a na druhého Marka Střihavku má už 15 sekund náskok. Třetí v RZ Jan Šrámek se prokousává průběžným pořadím vzhůru. Průběžně třetí Tomáš Procházka ztratil na čtvrtého Aleše Čejchana 4 sekundy a začíná se o své třetí místo obávat. Victoru Trnkovi se povolil servosever a RZ nedokončil. Petr Havlík trefil fotobuňku poté, co se celou RZ nemohl trefit do správného tempa. Martin Mudřík bloudil a ztratil na své největší soupeře cenné sekundy.
RZ8. Vítek Kutal kontroluje situaci na čele a naděluje druhému Markovi Střihavkovi další 5 sekund. Třetí v RZ Aleš Čejchan stáhl ztrátu na průběžně třetího Tomáše Procházku na necelé 4 sekundy. Vedoucí muž kategorie 4 (nad 40 let) Richard Nitsche se propadl na druhé místo za Petra Pavláta, protože mu došly pneumatiky.
RZ9 Powerstage (1084m). Vítek Kutal dovršil svou spanilou jízdu vítězstvím v Powerstage a odváží si tak ze Světlé maximální počet bodů. Druhý v poslední RZ i celkově je loňský mistr ČR Marek Střihavka. Třetí místo Honzy Šrámka stačilo jen na celkové 26.místo, čímž přenechává průběžné vedení v šampionátu Marku Střihavkovi. Třetí místo nakonec udržel Tomáš Procházka před zrychlujícím Alešem Čejchanem.

V kategorii 1 zvítězil Lukáš Desenský před Jakubem Pospíšilem a Jakubem Mudříkem. Kategorie 2 má tentokrát ve Vítku Kutalovi i absolutního vítěze. Za ním skončil Martin Čejchan a Tomáš Mudřík. Kategorii 3 ovládl Marek Střihavka. Druhý dojel Tomáš Procházka a třetí byl Aleš Čejchan. V kategorii 4 zvítězil po boji Petr Pavlát před Martinem Mudříkem a Richardem Nitsche. V kategorii holky zvítězila Pavlína Hostinská před Martinou Pekařovou a Marií Jandoušovou.

Týmy (17 týmů) opět ovládl RC Club Čistá (Střihavka, Doležal, Procházka). Druhý skončil Monster Energy Team (Kutal, Šintál, Šíma) a třetí místo obsadil MZ-Racing team (Trnka, Čejchan, Šrámek).

V soutěži šampionátů (6 šampionátů) opět zvítězil CRC Mladá Boleslav (Střihavka, Doležal, Procházka, Mlejnek) před Intercupem Zlín (Trnka, Mudřík, Zámečník, Kutal, Šintál). Třetí místo vybojoval Safari Cup Dvůr Králové (Čech, Musal, Korhelová, Nitsche).

Třetí závod MČR RC rally se koná 13.května v Praze Petrovicích.