Kterak jsme si to užili... 21. 11. 2017 22:19

V pátek 17.listopadu se všichni úspěšní RC rally závodníci sešli v Sosnové u České Lípy na vyhlášení výsledků MČR RC rally 2017. Ještě dříve, než nám předseda RCAČR Míra Jurenka a automobilový závodník Pepa Semerád předali trofeje, měli možnost se někteří za odměnu svézt v závodním autě po okruhu v Sosnové. Celý pátek byl totiž o vožení různých celebrit, výherců, manažerů a dalších osobností důležitých pro závodníky. Mezi nimi byli i výherci z řad RC rally závodníků Pavlína Hostinská a Filip Musal. Pavlína měla přání svézt se v Mitsubishi Lancer a proto jí svezl Mistr České republiky ve třídě 3 Martin Březík.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filip žádné přání neměl a tak jsme zvolili exkluzivní Porsche 997 GT3 za volantem s Vicemistrem ČR ve třídě 4 Petrem Nešetřilem, který svezl navíc i letošního Mistra ČR 4WD Marka Střihavku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dle výrazů v obličeji si myslím, že se jim svezení líbilo.To však nebylo vše, protože ještě další dva RC rally závodníci se protekčně svezli v závodních vozech. Prvním z nich byla Marie Jandoušová, kterou svezl loňský Mistr Slovenska ve třídě 3 Pepa Semerád v Mitsubishi Lancer. Nejdřív sice Pepa chtěl, aby mu Maruška došla pro jahody, ale nakonec stačilo, když se na něj hezky usmála.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posledním modelářem, který si dopřál ten zážitek jsem byl já, protože jsem neodolal nabídce pana Jiřího Figla svézt se v jeho vymazleném Audi Sport quattro S1, což je pro mě stále nej auto, co kdy rally jezdilo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podělím se teď s vámi o své zážitky. Při této jízdě jsem pochopil proč zakázali skupinu B. To auto je šílená raketa bez jízdních vlastností. Jen pro srovnání.. ..před několika lety mě svezl Václav Pech v Škodě Fabii WRC (v roce kdy porazil v Sosnové Loeba). WRC mělo zrychlení, které jsem čekal, zatáčky projíždělo skvěle bokem, obdivuhodné na něm byly brzdy. Před každou zatáčkou jsem měl pocit, že pojedeme někam jinam, protože ještě 50 metrů před ní stál Václav na plynu. Nebýt připoután čtyřbodovými pásy, měl bych čelo na předním okně. V Audi to bylo naprosto jiné. Ve chvíli, kdy jsme projeli střídací zatáčku a trať se narovnala, ozval se rámus a totálně mě to zamáčklo do sedačky. Nemám rád když neřídím a proto jsem s obavami čekal (asi 3 sekundy), co se bude dít v této rychlosti v první zátáčce. K mému překvapení pilot ubral plyn a začal brzdit asi tam, kde bych brzdil s Octávií a začal se prát s jízdními vlastnostmi auta. Nejprve bylo nedotáčivé, když trochu polechtal plyn, tak zase mírně přetáčivé (možná i zmáčkl nějaký knoflík, aby odpojil předek, netuším). Takže se střídalo úžasné zrychlení a trakce se špatnými jízdními vlastnostmi v zatáčce. Nedovedu si představit, že to auto jelo 200 km/h po úzké šotolinové cestě v lese mezi stromy. Po dvou okruzích jsem panu Figlovi poděkoval s tím, že mi to stačí a šel dál organizovat páteční program.
Slavnostního vyhlášení se zúčastnili téměř všichni závodníci, což bylo skvělé. Gulášek k večeři, studené mísy v průběhu vyhlášení, výborné soudkové pivo od partnera ze Svijan, Vlastík Pospíšil rozdával karoserie a slíbil nové WRC, vtipné odpovědi vítězů a spousta dalších zajímavostí naplnila Sosnovské vyhlášení výsledků MČR RC rally 2017.
..takže co napsat na závěr.. ..klíče od pokojů se nakonec všechny našly i když některé v jiných schránkách... ...sobotní program na Autodromu se také vydařil a nezbývá než se těšit na ročník 2018 MČR RC rally elektro 1:10..
...takže se těšíme s vámi všemi a třeba i dalšími na shledanou 3.3. na prvním závodě ve Zlíně..